English
نام کاربری
رمز عبور
ثبت نام | فراموشی رمز عبور
 

جاذبه های گردشگری و توریستی آنتالیا

جاذبه های گردشگری و توریستی آنتالیا

جاذبه های گردشگری و توریستی آنتالیا :

آنتالیا که نامش از کلمه یونانی آتالیا گرفته شده شهری در ساحل جنوب غربی ترکیه  و مرکز استان آنتالیاست. آنتالیا که در میان صخره های ساحلی و کوه ها قرار دارد، مهمترین مرکز توریستی ترکیه محسوب میشود و با آفتاب سوزان، دریای عمیق آبی، کوه ها، هتل ها، سواحل زیبا، مغازه ها و مناطق تاریخی خود، سالیانه پذیرای توریست های بیشمار است. از غارهای مشهور آنتالیا میتوان به دودنجیک، املاتاس، بویوکدودن، آلتین بشیک، کارین و کوچین اشاره کرد. کشاورزی و صنعت توریسم از بخش های مهم اقتصاد آنتالیا و حومه آن محسوب میشود
.

سواحل زیبای آنتالیا
آنتالیا سواحل زیبای بسیاری دارد که از جمله آنها میتوان به کنیالتی، لارا که یکی از بلند ترین سواحل شنی ترکیه است و کارپوزکالدیران اشاره کرد. سواحل آنتالیا شن هایی سفید و آفتابی درخشان دارند و سالانه میلیون ها توریست را به خود جذب میکنند.

کالیچی
کالیچی که دارای خیابان هایی باریک میباشد در دیوارهای شهر باستانی محصور شده و بهترین راه ورود به آن، از طریق دروازۀ هادریانوس میباشد. طرح و ساختار خانه های باستانی کالیچی که همگی از چوب و سنگ ساخته شده و در دوره سلجوقی توسعه یافته اند، بازگوی شیوه زندگی، آداب و سنن و روابط اجتماعی مردم آن زمان میباشد.

دروازه هادریان
دروازه هادریان، هادریانوس یا اوکاپیلار که به معنی سه دروازه میباشد در سال ۱۳۰توسط امپراطور روم هادریانوس ساخته شد و دارای سه طاق میباشد. در حالیکه ساخت برج جنوبی دروازه یا جولیا سنکتا، به دوران هادریان برمیگردد، برج شمالی ساخت سلجوق ها میباشد.

آسپندوس
این شهر تاریخی که در ۴۰کیلومتری آنتالیا واقع شده با تئاتر باستانیش یکی از جاذبه های تاریخی آنتالیا محسوب میشود. آمفی تئاتر آسپندوس که به رودخانه کوچوکای متصل میباشد، در طول تاریخ هدف امپراطوری های مختلف بوده و امروزه یکی از مهم ترین تئاترهای روباز دنیا محسوب میشود.

کسیک مناره
کسیک مناره که در کلیسای کورکوت قرار گرفته در قرن پنجم میلادی به نام مریم مقدس ساخته و در زمان بایزید دوم به دستور شاهزاده کورکوت به مسجد تبدیل شد، به همین دلیل از آن بنام مسجد کورکوت یا مسجد کبیر یاد می شود. در نتیجه خسارتی که از آتش سوزی سال ۱۸۹۶به مسجد وارد آمد و سوختگی قسمت چوبی بالای مناره آن، این مسجد به مسجد مناره شکسته مشهور میباشد.

اولیمپوس
اولیمپوس که نامش از کوه های اولیمپوس گرفته شده در ۱۵کیلومتری شمال شهر واقع شده و به خاطر سرسبزی بسیار، درختان مو، درختان ساحلی، خرزهره های زیبا، انجیرهای وحشی و کاج های بلند و همچنین سایت های باستانی و سواحل زیبایش بسیار مشهور است.

موزه آنتالیا
موزه آنتالیا که به موزه باستان شناسی آنتالیا نیز مشهور میباشد یکی از بزرگترین موزه های ترکیه است و دارای ۱۳تالار نمایشگاهی و یک گالری رو باز است. این موزه که مساحتی حدود ۷۰۰۰متر مربع را به خود اختصاص داده، ۵۰۰۰اثر هنری از آناتولی را در خود جای داده است. موزه آنتالیا در سال ۱۹۸۸جایزه ویژه انجمن اروپا را از آن خود کرد.

غار کاراین
 
این غار در ۳۰کیلومتری شمال آنتالیا قرار دارد و در دامنه شرقی کوه کاتران، در نواحی مدیترانه ای رشته کوه های توروس واقع شده است و قدمتی ۲۵هزار ساله دارد. غار کاراین در سنگ های آهکی قرار دارد و ارتفاعش از سطح تراورتین ۱۵۰متر، و از سطح دریا ۴۳۰متر میباشد.
 

نظرسنجی

کدام کشور را ترجیح می دهید؟
برزیل
پرتغال
فرانسه
کانادا

تماس با ما

    تلفن: 87186 - 021
     آدرس: تهران- میدان آرژانین - جنب مرکز خرید آفریقا - پلاک 22 - طبقه اول
    ایمیل: info@goldistravels.ir
    کدپستی: 1936814111