English
نام کاربری
رمز عبور
ثبت نام | فراموشی رمز عبور
 

پرتغال

پرتغال

موقعیت جغرافیایی:

پرتغال کشوری در جنوب غربی اروپاست. این کشور در شبه جزیرهٔ ایبری و در غرب کشور اسپانیا است. پایتخت آن لیسبون است و زبان رسمی مردم آن پرتغالی است که از شاخهٔ زبان‌های رومی‌تبار می باشد.

 

آب و هوا:

آب و هوای پرتغال به دلیل نزدیکی اش به اقیانوس اطلس، مرطوب و نسبتا معتدل است. میانگین درجه حرارت سالیانه کشور حدود 16 درجه سانتیگراد می باشد. برف و یخبندان زمستانی در لیسبون وجود ندارد.
 

شرایط سفر و اطلاعات سودمند:

1 - حمل و نقل در پرتغال از طریق زمینی، راه آهن، هوایی و دریایی انجام می گیرد. جاده ها از وضعیت مطلوبی برخوردارند. طول جاده های آسفالته کشور 59110، راه آهن 2850 کیلومتر و راه آبی رودخانه ای 210 کیلومتر است.

2- تنها شرکت هواپیمایی کشور، شرکت هواپیمایی پرتغال (TAP) است و تعداد زیادی از شرکت های هواپیمایی خارجی در این کشور دارای شعبه و خط هوایی میباشند. تراموا، اتوبوس و تاکسی نقش اصلی را در حمل و نقل داخل شهری ایفا می نمایند.

3- واحد پول کشور در گذشته اشکودوس بوده است. بدنبال یکسان سازی واحد پولی از سوی اتحادیه اروپایی،از اول ژانویه2002 واحد پول رسمی کشور به یورو تبدیل گردید. بنابراین بمنظور جلوگیری از مشکلات ناشی از تبدیل پول بهتر است هموطنان مسافر پول رایج کشور (یورو) و یا کارت های اعتباری از قبیل ویزا کارت و مستر کارت را همراه خود داشته باشند.

4- خرید کالا و استفاده از سرویس های عمومی صرفا با پول رایج این کشور یعنی یورو انجام می گیرد، البته می توان دلار و یا دیگر ارزهای موجود را در بانک ها، صرافی ها یا هتل های پرتغال به یورو تبدیل نمود.

5- در بدو ورود به این کشور چنانچه درلیسبون اقامت نمودید، سعی کنید در اولین زمان ممکن آدرس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران را که به همین منظور در اختیار شما قرار گرفته است، پیدا نمائید تا در صورت وقوع حادثه و یا نیاز به مراجعه، دچار مشکل نشوید.

6- درخصوص خرید ازفروشگاههای بزرگ این کشور توصیه میگردد تا هنگام خروج نهایی از فروشگاه، رسید خرید را دراختیار داشته باشید تا درصورت کنترل امنیتی و تقاضای رسید بتوانید آن را در اختیار مأمورین فروشگاه قرار دهید.

7- چنانچه در این کشور دچار حوادثی مثل سرقت پول یا مدارک مسافرتی شدید، ضروری است قبل از هر کار موضوع را به اطلاع پلیس محل برسانید و گزارش پلیس را در این رابطه دریافت نمائید. بدیهی است گزارش رسمی پلیس، به شما امکان خواهد داد موضوع را در نهاد های مربوطه به نحو موثرتری پیگیری نمائید.

نظرسنجی

کدام کشور را ترجیح می دهید؟
برزیل
پرتغال
فرانسه
کانادا

تماس با ما

    تلفن: 87186 - 021
     آدرس: تهران- میدان آرژانین - جنب مرکز خرید آفریقا - پلاک 22 - طبقه اول
    ایمیل: info@goldistravels.ir
    کدپستی: 1936814111