English
نام کاربری
رمز عبور
ثبت نام | فراموشی رمز عبور
 

آتاوا

آتاوا

اتاوا
این شهر در ایالت کبک واقع شده و پایتخت ملی را تشکیل می‌دهد. نخستین سکونتگاه‌های اروپایی در منطقه به خاطر صنعت چوب به‌وجود آمدند. پس از جنگ سال ۱۸۱۲، مهاجرت به اتاوا از سوی دولت تشویق شد و جمعیت آن به سرعت رشد کرد. سرهنگ جان بای در سال ۱۸۳۲ ابتکار ساخت کانال ریدو را به‌دست گرفت، تا مسیری جایگزین با فاصله‌ای دورتر از مرز آمریکا به سوی مونترال باشد و ساخت این کانال به اهمیت تجاری منطقه افزود. شهری که به این ترتیب به وجود آمد بایتون نامیده شد و  در سال ۱۸۵۵، بایتون به اتاوا تغییر نام داد.
اتاوا در ۳۱ دسامبر سال ۱۸۵۷ به عنوان پایتخت کانادا انتخاب شد و انتخاب این شهر به عنوان پایتخت نوعی سازش میان دو فرهنگ منطقه بود، زیرا نامزدهای دیگر از جمله تورنتو و مونتریال بیش از اندازه در مناطق فرهنگی فرانسوی یا انگلیسی قرار داشتند و همچنین این شهر تا اندازه‌ای از مرزهای این کشور با ایالات متحده دور بود، و این به عنوان یک مزیت نظامی تلقی می‌شد.
۵۰٬۹ درصد از مردم این شهر انگلیسی زبان و ۳۲٬۶ درصد فرانسوی زبانند.
ساختمان پارلمان در اتاوا بروی یک تپه شیب‌دار، به نام پارلمان هیل، در نزدیکی شروع کانال ریدو ساخته شده‌ که این ساختمان در تاریخ ۳ فوریه سال ۱۹۱۶ سوخت و سپس در سال ۱۹۲۲ ساختمان کنونی ساخته شد که هم اکنون نماد پایتخت به‌شمار می‌آید.

موقعیت جغرافیایی
این شهر در مرز اناریو و کبک و در شمال شرقی تورنتو وغرب مونتریال قرار دارد و مرکز مجلس شورا و دولت فدرال می باشد. اتاوا به عنوان پایتخت فدرال کانادا میزبان بسیاری از ساختمان‌های دولتی است که معروف‌ترین آن‌ها ساختمان مجلس می باشد. بعلاوه، دادگاه عالی کانادا و سکونتگاه‌های رسمی نخست وزیر کانادا و فرماندار کل در این شهر قرار دارند.

گردشگری
تعدادی از موزه‌های مهم در اتاوا قرار دارند، از جمله موزه طبیعت کانادا، نگارخانه ملی کانادا و موزه جنگ کانادا.

نظرسنجی

کدام کشور را ترجیح می دهید؟
برزیل
پرتغال
فرانسه
کانادا

تماس با ما

    تلفن: 87186 - 021
     آدرس: تهران- میدان آرژانین - جنب مرکز خرید آفریقا - پلاک 22 - طبقه اول
    ایمیل: info@goldistravels.ir
    کدپستی: 1936814111