English
نام کاربری
رمز عبور
ثبت نام | فراموشی رمز عبور
 

کبک

کبک

کبک
کبک یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کانادا است و بعد از سه شهر سنت جان، پرت رویال و تدوزاک قدیمی‌ترین شهر کانادا به شمار می‌رود. کبک با وجود تاریخ
۴۰۰ساله‌اش، شهری است دیدنی،پر از فضاهای پرجنب‌وجوش شهری و آثار تاریخی ارزنده است.
مردم شهر عمدتاً فرانسوی زبان می‌باشند هر چند اغلب آن‌ها به انگلیسی نیز مسلط می‌باشند اما نسبت به زبان فرانسوی تعصب خاصی دارند.
 
 این شهر در مجله Money در فهرست ۱۰مکان برتر گردشگری آمریکای شمالی نام برده شده‌است. به گفته شبکه خبری CNN دلیل این محبوبیت بیش از هر چیز مدیون حال و هوای فرانسوی و تاریخی و همچنین زیبایی بی نظیر مناظر طبیعی و بناهای آن است.
شهر کبک از سواحل رودخانه سنت لورنس یکی از بزرگ‌ترین رودخانه‌های جهان به سمت کوهپایه‌های لورنتیان که یکی از قدیمیترین مراتع کوهستانی در روی زمین است، امتداد می‌یابد. از سمت شرق به سمت آبشارهای مونت مورنسی و از غرب با گذشتن از پلهای ارتباطی شهر با سواحل جنوبی و ساحل ژاک کارتیه  و به سمت شهرهای نویل ، پونت روژ و سنت کاترین دولا ژاک کارتیه ادامه دارد.

شهر کبک در مرکز محوطه‌ای قرار گرفته که رودخانه قبل از ورود به مصب خود، باریک می‌شود. اسم کبک نیز از نامی سرخ‌پوستی به معنای جایی که رودخانه باریک می‌شود برگرفته شده است. قله صخره‌ای شهر که کیپ دایموند نام دارد، ۱۰۳متر از سطح رودخانه بالاتر است و به جلوه‌های خاص منطقه می‌افزاید. به نوعی می‌توان کبک را مهد تمدن فرانسه در آمریکای شمالی و یک مرکز مهم اقتصادی دانست. 

نظرسنجی

کدام کشور را ترجیح می دهید؟
برزیل
پرتغال
فرانسه
کانادا

تماس با ما

    تلفن: 87186 - 021
     آدرس: تهران- میدان آرژانین - جنب مرکز خرید آفریقا - پلاک 22 - طبقه اول
    ایمیل: info@goldistravels.ir
    کدپستی: 1936814111