English
نام کاربری
رمز عبور
ثبت نام | فراموشی رمز عبور
 

آلانیا

آلانیا

آلانیا

آلانيا درواقع جزوي از منطقه آنتاليااست . فاصله فرودگاه آنتاليا تا شهر آلانيا 1/5 ساعت ( 115 کيلومتر) مي باشد و در قسمت شرقي آنتاليا واقع شده است يعني بعد از منطقه بلک ، ماناوگات و سيده به شهر آلانيا مي رسيم . آلانيا با ساحل هاي وسيع شني ، هتل ها و رستورانهاي متعدد و طبيعت زيبا يکي از توريستي ترين شهرهاي جنوب ترکيه است که در کنار درياي مديترانه واقع شده است .

اولين چيزي که در هنگام ورود به آلانيا توجه شما را به خود جلب مي کند Alanya Castel است . که از آثار باقي مانده سلجوقي ها در قرن سيزدهم است و مثل تاجي بر فراز شهر قرار دارد و ورود شما را به شهر خوش آمد ميگويد.در کنار castel قلعه سرخ و اسکله آلانيا واقع شده است . خياباني که در امتداد ساحل قرار دارد , پر از زستوران ها مغازه هايي است که تا بامداد باز هستند به همين دليل توريستي ترين منطقه به حساب مي آيد.

آلانيا از يک طرف به دريا از طرف ديگر به کوههاي Taurus وصل مي گردد و در بالاترين نقاط منطقه اختلاف سطح به 1000 متر نيز مي رسد. جمعيت آلانيا 264000 است که از اين تعداد 150000 نفر در مرکز شهر و مابقي در مناطق اطراف شهر زندگي مي کنند.از جمعيت مرکز شهر تقريبا نيمي اروپايي هستند.در طول تابستان جمعيت شهر به 1.5 ميليون نفر افزايش مي يابد. بيشترين توريست هايي که از آلانيا ديدن مي کنند, از آلمان , دانمارک , کشورهاي اسکانديناوي و روسيه هستند.
 

ساحل هاي ماسه اي آب وهواي مديترانه اي , نرخ هاي مناسب هتل ها , مهمان نوازي گرم مردم در آلانيا باعث شده تا مردم اين شهر از توريست درآمد بالايي داشته باشند.ورکن اصلي اقتصادي در اين منطقه توريست به شمار مي آيد و پس از آن فعاليت هاي کشاورزي و صادرات ميوه جات از فعاليت هاي اصلي اين منطقه به شمار مي رود.

بندر آلانيا براي كليه كشتي ها با ظرفيت بالا مناسب است . اين بندر هم اكنون هم براي كشتي هاي تجاري و هم براي كشتي هاي توريستي مورد بهره برداري قرار مي گيرد . در طول فصل گردشگري كشتي هاي توريستي بين آلانيا و شهر گيرنه در قبرس شمالي در حركت مي باشد. مهمترين گمرك قبرس شمالي نيز در اين شهر قرار دارد.

 

نظرسنجی

کدام کشور را ترجیح می دهید؟
برزیل
پرتغال
فرانسه
کانادا

تماس با ما

    تلفن: 87186 - 021
     آدرس: تهران- میدان آرژانین - جنب مرکز خرید آفریقا - پلاک 22 - طبقه اول
    ایمیل: info@goldistravels.ir
    کدپستی: 1936814111